aparat do mierzenia ciśnienia z mozliwością pomiaru temperatury i saturacji

powyższy sprzęt został dostarczony, w postaci darowizny, od WOŚP dla Zakładu Opiekuńczo Leczniczego


wózek inwalidzki z pasami bezpieczeństwa dla pacjenta

powyższy sprzęt został dostarczony, w postaci darowizny, od WOŚP dla Zakładu Opiekuńczo Leczniczego

łóżka wielofunkcyjne ze sterowaniem elekrtycznym

powyższy sprzęt został dostarczony, w postaci darowizny, od WOŚP dla Zakładu Opiekuńczo Leczniczego

Od dzisiaj ważymy podopiecznych na ...siedząco ...

W ramach współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, Zakład Opiekuńczo Leczniczy otrzymał nowy sprzęt w postaci wagi fotelowej umozliwającej ważenie pacjentów w pozycji siedzącej.
Zarząd Spółki Centrum Zdrowia oraz pracownicy ZPO Łaziska serdecznie dziękują za darowiznę i...czekają
z nadzieją na resztę sprzętu w postaci nowoczesnych łóżek, które "uprzyjemnią" pobyt podopiecznych jak
i pomogą w procesie opieki i higieny personelowi tam zatrudnionemu.

Dla przyspieszenia diagnostyki i zwiększenia dokładności oznaczeń analitycznych wydzierżawiliśmy do laboratorium dwa nowoczesne analizatory - analizator biochemiczny i analizator parametrów krytycznych.

Analizator biochemiczny Indiko Plus pozwala na oznaczanie szerokiego panelu badań z krwi i moczu. Oferujemy badania enzymatyczne oraz białka specyficzne określające funkcję nerek, wątroby, układu sercowo-naczyniowego czy rozwijających się infekcji. Analizator ten jest przystosowany do oznaczania parametrów z niewielkiej ilości krwi, dlatego jesteśmy w stanie zaoferować je naszym najmniejszym pacjentom.
Analizator parametrów krytycznych we krwi ABL90 Flex jest wykorzystywany do oceny stanu gospodarki tlenem, równowagi kwasowo-zasadowej oraz oceny parametrów metabolicznych. Oznaczanie poziomu elektrolitów pozwala określać i monitorować funkcję nerek czy układu sercowo-naczyniowego.
Diagnostyka i leczenie schorzeń neurologicznych stanowi bardzo ważną specjalność w działaniu Szpitala Powiatowego. Dlatego niezbędne jest unowocześnianie bazy aparatów medycznych dla potrzeb m.in. leczenia udarów mózgu. Jeden z ostatnich zakupów sfinansowanych ze środków własnych Centrum Zdrowia w Mikołowie Sp. z o.o. to aparat USG Doppler TCD Sonara/TEK
Od firmy IMPEL w formie darowizny otrzymaliśmy wagę dla pacjentów dzięki której dietetyczka szpitalna szybciej sprawdzi wagę pacjentów oddziałów szpitalnych. Urządzenie "wylicza" także wskaźnik BMI (body mass index), który podpowie nam jak intensywnie należy dążyć do zrzucenia nadmiarowych lub pozyskania niezbędnych kilogramów, BMI ułatwi lekarzom ocenę stanu odżywienia pacjenta oraz oszacowanie ryzyka zagrożenia chorobami związanymi z otyłością lub wychudzeniem
Bezpieczeństwo pacjentów wymagających wspomagania oddechu w trakcie transportu np. do pracowni diagnostycznej lub pomiędzy oddziałami zapewni zakupiony przez Centrum Zdrowia w Mikołowie Sp. z o.o. respirator transportowy
Respirator– to urządzenie medyczne wspomagające lub zastępujące mięśnie oddechowe pacjenta w czasie oddechu. Respirator pNeuton jest małym aparatem transportowym przeznaczonym do użytkowania zarówno dla dorosłych jak i dzieci powyżej 23 kg. Urządzenie zapewnia regulowane tempo oddechu oraz właściwą objętość oddechową. Pacjent może oddychać także samodzielnie z minimalnym wysiłkiem pomiędzy cyklami wymuszonymi przez aparat.