Niestety, z powodu zakażenia COVID-19 naszych medyków zostaliśmy zmuszeni do zawieszenia przyjęć planowanych do oddziału neurologii.
Dzięki wsparciu Mirosław Duży oraz całego samorządu powiatowego i naszych sponsorów mamy oddziały dobrze przygotowane do walki z pandemią.  Jednak naszej załogi nie da się zastąpić. – „Zmagamy się, jak wiele szpitali, z brakiem personelu medycznego. To już dwa lata ich pracy w ciągłym stresie bez dłuższych urlopów, z dodatkowymi dyżurami. Jestem pełen podziwu dla całej naszej załogi, bo to nie tylko medycy, ale także salowe i pracownicy obsługi.” – mówił dziś mediom Prezes Zarządu.
 Niestety, wśród personelu medycznego dochodzi do zakażeń i coraz częściej komplikuje to pracę szpitala. Dziś mamy wedle deklaracji pracowników sześć osób zakażonych koronawirusem, jednak choroba dopadła tych, którzy są kluczowi dla oddziału neurologii…
 ” Brak szczepień wśród społeczeństwa powoduje, że mimo łagodniejszego przebiegu zakażenia wariantem Omikron wielu pacjentów choruje ciężko i wielu umiera. Łącznie sześć osób z personelu poinformowało nas o zakażeniu- to te, o których wiemy. Radzimy sobie dzięki ofiarności i poświęceniu pozostałych 293 pracowników” – dodał Prezes.
A my – zachęcamy Was do szczepień, nasz punkt działa codziennie, bez rejestracji w Poradni Wielospecjalistycznej przy ul. Okrzei 31.