Zasady przyjęcia na oddziały szpitalne

Pacjenci na oddziały szpitalne są przyjmowani w trybie planowym i nagłym.

PRZYJĘCIE PLANOWE:

• Pacjent zgłaszający się do szpitala na leczenie w trybie planowym powinien posiadać przy sobie następujące dokumenty:
    • skierowanie do szpitala
    • dowód tożsamości z numerem PESEL
    • kartę elektroniczną ŚOW NFZ
    • dokumentacje z poprzednich pobytów w szpitalu
    • rzeczy osobiste
  • Pacjent powinien zgłosić się na Izbę Przyjęć, gdzie ma zakładaną historię choroby.
  • Godziny przyjęć planowych ustalają poszczególne oddziały.
  • Izba Przyjęć znajduje się na parterze głównego budynku Szpitalnego, wejście od ul. Katowickiej.
  • Po załatwieniu formalności na Izbie Przyjęć pacjent wraz z pielęgniarką udaje się na dany oddział do dyżurki pielęgniarek, gdzie jest dokładnie informowany na jakiej sali będzie przebywał, gdzie znajduje się łazienka, toaleta, itd.

PRZYJĘCIE NAGŁE:

W stanach bezpośredniego zagrożenia życia lub porodu nie jest wymagane skierowanie na leczenie.

• Pacjenci bez skierowania, w tzw. nagłych przypadkach, są badani przez lekarzy Izby Przyjęć i jeśli istnieje potrzeba hospitalizacji procedura przyjęcia na oddział jest identyczna jak w przypadku pacjenta ze skierowaniem.