KOCHANI RODZICE! Termin porodu już niebawem? Wielkie zmiany w waszym życiu nadchodzą dużymi krokami, albo maluszek daje o sobie znać rozpychając się w brzuchu Mamy?
👜Przypominamy o tym, co niezbędne by urodzić w naszym szpitalu!

🙋PAMIĘTAJCIE! Mamy PORODY RODZINNE! Również te, które odbywają się przez cesarskie cięcie!

👩CO ZABRAĆ ZE SOBĄ?

📃DOKUMENTY:

karta przebiegu ciąży,
dowód osobisty
wyniki ostatnich badań (GRUPA KRWI oryginał ,GBS- paciorkowce B- hemolizujące, HBS, HIV)
inne istotne informacje o stanie zdrowia, np. wynik konsultacji specjalistycznej, karty wypisowe z pobytu w szpitalu w trakcie ciąży
plan porodu

🙋‍♀️ RZECZY DLA MAMY:

🤰 Do porodu:

koszula nocna 2 szt.
pomadka ochronna do ust (wysuszają się w podczas oddychania)
woda mineralna niegazowana przynajmniej 2l (wygodniej w małych butelkach)
czekolada (regeneracja sił)
żel pod prysznic
ręcznik
wkładki, podkłady, pampersik
dodatkowo do porodu w wodzie – przynajmniej 2 duże ręczniki kąpielowe – „góra” stroju kąpielowego lub krótki top.

🤱Po porodzie:

duże wkładki poporodowe
jednorazowe majtki poporodowe
2 koszule nocne ( rozpinane z przodu wygodne podczas karmienia dziecka)
szlafrok
kapcie (ew. klapki pod prysznic)
przybory toaletowe, ręcznik, papiert toaletowy
sztućce, kubek
podkłady poporodowe na łóżko 90/60 ewent. większe (10 sztuk)
woda niegazowana

👶RZECZY DLA NOWORODKA:

pampersy (paczka)
chusteczki nawilżone pielęgnacyjne (opakowanie)
ubranka potrzebne do wypisu ( szpital zapewnia ubranka dla dziecka, ale na Państwa życzenie dziecko może być ubrane w własne )
krem do pielęgnacji( bez cynku)

👩‍❤️‍👨PORODY RODZINNE:

Osoba towarzysząca rodzącej przed wejściem do szpitala będzie poddana pomiarowi temperatury i będzie musiała wypełnić ankietę epidemiologiczną, w której pracownik szpitala zapyta o imię i nazwisko, PESEL, adres zamieszkania, telefon kontaktowy, czy występują u niej objawy infekcji dróg oddechowych i czy miała bliski kontakt z osobą, u której stwierdzono zakażenie SARS-CoV2.

📃Zasady dotyczące porodów rodzinnych:
W porodzie rodzinnym może uczestniczyć jedna osoba towarzysząca.
Osoba towarzysząca w dniu porodu musi być zdrowa, nie może być objęta kwarantanną, izolacją, nie miała styczności z chorym lub podejrzanym o zakażenie COVID-19 w ciągu 14 dni od terminu porodu.
Osoby przygotowujące się do porodu rodzinnego powinny przez 14 dni przed terminem porodu ograniczyć do niezbędnego minimum kontakty z osobami obcymi, celem zminimalizowania prawdopodobieństwa zakażenia koronawirusem.
Przy przyjęciu do szpitala, osoba towarzysząca podlega tym samym procedurom, co pacjentka rodząca, tj. kontrola temperatury , wypełnienie formularza ankiety epidemiologicznej.
Decyzję o możliwości odbycia porodu rodzinnego podejmuje lekarz po wstępnym badaniu i analizie ankiety epidemiologicznej.
Osoba towarzysząca po zakwalifikowaniu przez lekarza wchodzi do Blok porodowy po przebraniu się w odzież ochronną zakupioną wcześniej w własnym zakresie oraz zmienne obuwie. Możliwość zakupu jednorazowego ubrania w kiosku medycznym na terenie szpitala (wejście od strony poradni) od poniedziałku do piątku w godz. 8- 14 a wtorki i czwartki od 8-19.(brak możliwości zakupu odzieży w oddziale bloku porodowego).
Osoba towarzysząca do porodu przebiera się w ubranie ochronne obok szatni na parterze w przeznaczonym do tego pomieszczeniu.

Osoba towarzysząca po wejściu do sali porodowej dezynfekuje ręce i przez cały okres pobytu w sali porodowej ma założoną atestowaną maseczkę ochronną (w przypadku maski chirurgicznej zmienia ją co 2h, w przypadku masek FFP2/FFP3 stosuje się do zaleceń producenta- 6-12 godzin).
Osobą towarzysząca zaopatruje się w maseczki chirurgiczne w własnym zakresie.
Po 2 godzinach po porodzie osoba towarzysząca opuszcza szpital.

😁RZECZY DLA OSOBY TOWARZYSZĄCEJ:

jednorazowe ubranie ochronne(bluza + spodnie) oraz obuwie zmienne
napoje, przekąski😀

ZAPRASZAMY!