Szanowni Państwo

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pacjentów Centrum Zdrowia w Mikołowie, w związku z zagrożeniem epidemicznym wprowadzamy do odwołania ograniczenie odwiedzin osobistych u pacjentów hospitalizowanych w oddziałach szpitalnych naszej placówki.

Odwiedziny mogą odbywać się, wyłącznie w sytuacjach szczególnych tzn:

• u pacjentów w stanie terminalnym,
  • opieki nad pacjentem, u którego nieobecność opiekuna lub osoby bliskiej może powodować stres związany z oddaleniem, który może znacząco ograniczać efekty leczenia.

W ww. sytuacjach Pacjenta może odwiedzać jednoczasowo maksymalnie 1 osoba, po uzyskaniu zgody Ordynatora Oddziału lub lekarza dyżurnego, czas odwiedzin uzależniony jest od sytuacji w oddziale;

W powyższych, szczególnych przypadkach stosuje się organizację odwiedzin zgodnie z zasadami wzmożonego reżimu sanitarnego oraz bezwzględnym wypełnieniem ankiety wywiadu epidemiologicznego dla osoby odwiedzającej.

Przypominamy, że nie zmieniają się zasady dostępu pacjentów do komunikacji telefonicznej, elektronicznej lub listownej, wg. dotychczasowych zasad.