Lekarze, pielęgniarki i pracownicy szpitala w Mikołowie dla WOŚP!

Prawie w każdym oddziale Centrum Zdrowia w Mikołowie, działa sprzęt z serduszkiem. Noworodki witają na świecie urządzenia pomiarowe, czy sprzęt potrzebny do leczenia i ratowania życia. Seniorzy, którzy często jesień życia spędzają podczas wizyt w szpitalu, mogą się leczyć leżąc w wygodnych łóżkach. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wita wszystkich odwiedzających sympatycznym serduszkiem już przy wejściu do placówki. Pacjenci z Mikołowa od fundacji otrzymali wiele sprzętu medycznego, różnej specjalizacji. – Przyszedł czas na drobny rewanż – przyznaje dr Cezary Tomiczek, Prezes Zarządu Centrum Zdrowia w Mikołowie.

Choć lekarze, pielęgniarki i pracownicy szpitala są mocno przeciążeni trwającą pandemią, to udało się namówić ich do pracy na rzecz WOŚP. – Nie musiałem specjalnie namawiać lekarzy i pielęgniarek, aby wzięli udział w kwestowaniu na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i przyszli do pracy w weekend. Serce rośnie, bo wszyscy jesteśmy mocno zmęczeni fizycznie i psychicznie otaczającą nas rzeczywistością, związaną z pandemią COVID-19.  A jednak udało się zorganizować i tę cząstkę pomocy w naszym szpitalu, za co dziękuję personelowi szpitala – podkreśla dr Cezary Tomiczek.

Lekarze i pielęgniarki, postanowili dla orkiestry zrobić to, co robią na co dzień. Mają nadzieję, że ich zaangażowanie może zostanie docenione przez mieszkańców regionu. – Szczepienie, to najcenniejsze, co możemy sobie dzisiaj podarować. To również prezent dla naszego personelu, bo pacjent z łagodnym przebiegiem COVID-19, które daje szczepienie – to mniejsza praca i mniejszy stres dla personelu medycznego, który będzie go leczyć. Posiadamy szczepionki firmy Pfeizer i Moderna. Podczas naszej akcji i na co dzień, można (ale nie trzeba) korzystać z zapisów. Chcemy, by szczepionki były zawsze dostępne – nawet dla tych, którzy „przy okazji”,  będą chcieli się zaszczepić. Szczepimy dzieci, młodzież i dorosłych, a także seniorów, czy kobiety w ciąży – dodaje dr n. med. Jacek Czapla, dyrektor ds. medycznych szpitala.

Ci, którzy zdecydują się na kwestowanie z medykami z Centrum Zdrowia, będą mogli także przetestować się w zakresie nosicielstwa wirusa HCV, odpowiedzialnego m.in. za choroby wątroby.  – Nasz szpital już od jakiegoś czasu współpracuje z Fundacją Gwiazda Nadziei. Otrzymaliśmy bezpłatne testy, które można wykonać w obecności pielęgniarek. Nasza weekendowa akcja to także kolejna odsłona badań w ramach akcji „Śląsk wolny od HCV” – dodaje dr Cezary Tomiczek.

Medycy z Centrum Zdrowia w Mikołowie mają nadzieję, że weekendowa akcja na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zyska zainteresowanie, a puszki z którymi będą kwestować lekarze i pielęgniarki zapełnią się. Od dwóch lat orkiestra gra na korytarzach szpitala, czas by zrobić o krok więcej. Uczestnikom zbiórki podarować najlepsza profilaktykę poważnych chorób, a fundacji podziękować za dotychczas otrzymany sprzęt  – Może ktoś jest wdzięczny za opiekę w czasie witania na świecie dziecka, może zastanawia się jak może odwdzięczyć się, za diagnozę i leczenie. To moment kiedy można to zrobić. Wystarczy przyjść! – zachęca Prezes Zarządu Szpitala.

Akcja medyków odbywać się będzie w Przychodni Wielospecjalistycznej przy szpitalu (ul. Okrzei 31) w terminach – w sobotę w godzinach  9.00-11.00 i w niedzielę od 14.00 do 17.00. – Jeśli będzie zainteresowanie przedłużymy te godziny. Wspólnie zagrajmy dla WOŚP! – kwituje prezes dr Cezary Tomiczek.