W siedzibie mikołowskiego Centrum Zdrowia odbyło się wczoraj (tj. w piątek 19.06) spotkanie robocze mające na celu opracowanie planu działań w ramach akcji społecznej „Kobiety Kobietom”. Zaproszenie do grona partnerek naszej akcji oraz jej ambasadorek jako pierwsze przyjęły:
Katarzyna Syryjczyk-Słomska, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Mikołowie,
Przewodnicząca Rady Seniorów – Dorota Podlodowska-Graczyńska,
radna Młodzieżowej Rady Miejskiej Paula Kawka.
W spotkaniu uczestniczyli Prezes Centrum Zdrowia w Mikołowie Cezary Tomiczek, dyrektor ds. medycznych naszego szpitala dr n. med. Jacek Czapla oraz Sekretarz Powiatu Mikołowskiego Łukasz Ryguła.
„Kobiety kobietom” to długofalowa akcja społeczna na rzecz szpitala powiatowego w Mikołowie- jego pacjentek, mieszkanek naszego powiatu. Składać będzie się z szeregu wydarzeń i działań skierowanych do kobiet właśnie. Jej celem jest promocja zdrowia wśród Pań oraz działań związanych z modernizacją oddziału ginekologiczno-położniczego mikołowskiego Centrum Zdrowia, związanych m.in. z zakupem specjalistycznej wanny do porodów w wodzie
„W zależności od rodzaju wydarzenia włączać do akcji będziemy aktywne kobiety z różnych branż, działające w biznesie, polityce czy społecznie w różnego rodzaju stowarzyszeniach. Nie brakuje u nas przedsiębiorczych, prężnie działających Pań. Chcemy je wszystkie zjednoczyć w działaniu ” – podkreśla Łukasz Ryguła sekretarz Starostwa Powiatowego koordynujący akcję. „Nasze działania będą się toczyły zarówno w internecie jak i w realnym, najbliższym otoczeniu”. – dodaje.
Akcja „Kobiety kobietom” z założenia będzie miała charakter międzypokoleniowy „Możemy spojrzeć jako kobiety na to samo zagadnienie, ale każda z innej perspektywy, z innego punktu widzenia. Jesteśmy na różnych etapach życia, mamy inne wartości, oczekiwania. Ale ważne jest to, że dążymy do tego samego celu.” – mówi ambasadorka akcji Dorota Podlodowska – Graczyńska. Pierwsze wydarzenia naszej wspólnej akcji planowane są już na miesiące wakacyjne, kolejne, niektóre z nich odbywające się cyklicznie, rozpoczną się od września. Wszystko uzależnione będzie od aktualnej sytuacji epidemiologicznej.