Oddział Neurologiczny z pododdziałem udarowym

W oddziale diagnozowani i leczeni są chorzy z objawami uszkodzenia układu nerwowego, ze szczególnym uwzględnieniem chorób naczyniowych mózgu, padaczek, stwardnienia rozsianego, chorób zwyrodnieniowych, w tym kompleksowe leczenie udaru mózgu oraz zespoły bólowe kręgosłupa.

Hospitalizowanym pacjentom zapewnia się kompleksową opiekę, począwszy od nowoczesnej diagnostyki i terapii po leczenie usprawniające.

Pacjenci trafiają do Oddziału w trybie nagłym lub po kwalifikacji do przyjęcia terminowego.

Celem udzielanych świadczeń medycznych jest kompleksowość pozwalająca na możliwie szybką diagnostykę, podjęcie skutecznego leczenia, czasem wspomaganego rehabilitacją o szerokim spektrum zabiegów. Zakres diagnostyki umożliwia leczenie większości chorób neurologicznych.

Zespół Oddziału Neurologii tworzą lekarze specjaliści z zakresu neurologii, psycholog, logopeda, personel pielęgniarski i pomocniczy.

Na pacjentów oczekuje nie tylko pełen zakres usług diagnostyczno-leczniczych, fachowy i sympatyczny personel o wieloletnim doświadczeniu, ale także miła rodzinna atmosfera. Tu życie toczy się wokół pacjentów i jego dolegliwości. Starzejące się społeczeństwo sprawia, że schorzenia neurologiczne stają się coraz powszechniejsze. Dlatego dokładamy wszelkich starań by zapewnić dobrą dostępność do specjalistycznych porad.
Nawet gdy zdarza się, że medycyna nie jest w stanie pomóc choremu, trafna diagnoza umożliwia takie zorganizowanie jego życia by maksymalnie zwiększyć komfort  codziennego funkcjonowania tego człowieka i jego rodziny. Schorzenia układu nerwowego to często wiele lat wspólnej, cierpliwej walki chorego, jego opiekunów, lekarzy i pielęgniarek o normalną egzystencję. Dlatego też budujemy atmosferę zaufania i zrozumienia dla sytuacji, w których pacjenci muszą, czasem nawet wielokrotnie, powracać na nasz oddział.
Po leczeniu szpitalnym pacjenci obejmowani są opieką w Poradni Neurologicznej, co zapewnia ciągłość obserwacji i leczenia.

budynek główny Szpitala, II piętro, wejście od ul. Katowickiej

Telefony