PAKIET KOBIETY W CIĄŻY (ZAWIERA 8 BADAŃ)

Ciąża to okres, gdy w organizmie kobiety dochodzi do wielu zmian w funkcjonowaniu organizmu. Niestety, czasami podczas ciąży, dochodzi także do rozwoju nieprawidłowości takich jak anemia, cukrzyca czy zmiany w funkcjonowaniu nerek, które nie tylko wpływają na samopoczucie przyszłej mamy, ale także mogą niekorzystnie wpływać na prawidłowy rozwój dziecka.

Badania wchodzące w skład pakietu umożliwiają ocenę najczęściej spotykanych w organizmie kobiety ciężarnej zmian niesprzyjających prawidłowemu rozwojowi dziecka. Poza tym dają informację dotyczącą ogólnego stanu zdrowia i są podstawą w prawidłowym przygotowaniu do porodu.

W prawidłowym rozwoju ciąży dużą rolę odgrywa również diagnostyka infekcji zarówno wirusowych, jak i pasożytniczych. Dlatego bardzo ważne jest, aby w czasie jej trwania wykluczyć zakażenia wirusami takimi jak: wirus toksoplazmy, różyczki, cytomegalii, HIV czy wirusami zapalenia wątroby typu B i C (HBV i HCV). Istotne jest również wykonanie badania w kierunku kiły.

Przed porodem konieczne jest również oznaczenie grupy krwi oraz przeciwciał anty-Rh. Badania wchodzące w skład pakietu zawierają za-równo badania obowiązkowe, jak i te zalecane przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne (PTG).

W skład pakietu wchodzą następujące badania:

morfologia

badanie ogólne moczu

glukoza w surowicy

Toxo IgG

Toxo IgM

grupa krwi + Rh + alloprzeciwciała

p/c HBs

HIV

Należy pamiętać, że w momencie stawienia się na pobranie krwi w przypadku badań wykonywanych w moczu, kale bądź ślinie należy materiał dostarczyć do Punktu Pobrań w odpowiednim pojemniku.

Lokalizacja punktów pobrań:

• 43-190 Mikołów ulica Waryńskiego nr. 2  II piętro szpitala,
  • 43-190 Mikołów ulica Okrzei nr. 31
  • Przychodnia w Mikołowie-Paniowach, ul. Przelotowa 70:

Godziny przyjęć próbek:

• Waryńskiego nr. 2  II piętro szpitala : – poniedziałek – piątek w godzinach od 7:30 do 10:00, w soboty od 8:00 – 10:00
  • Okrzei nr. 31 : –w dni robocze w godzinach od 7:00 do 9:30
  • ul. Przelotowa 70 : w poniedziałki w godz. od 7:00 do 9:00, czwartki w godz. od 7:00 do 9:00

Przygotowanie do badań

Pod tym linkiem znajdziesz informację o przygotowaniu się do badania:
Jak przygotować się do pobrania krwi?