Dla osób powyżej 18 roku życia

GABINET NOCNEJ I ŚWIĄTECZNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ

WAŻNE:

1. Świadczenia udzielane są w przypadku nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia, w sytuacjach które nie są stanem zagrażającym zdrowiu lub życiu, a wymagają pilnej pomocy lekarskiej lub pielęgniarskiej.
  2. W sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu (np. wypadek, uraz, poród itp.) należy wezwać Pogotowie Ratunkowe tel. alarmowy: 999 lub 112.
  3. Z nocnej i świątecznej Podstawowej Opieki Zdrowotnej nie należy korzystać w celu:
    • wizyty kontrolnej w związku z wcześniej rozpoczętym leczeniem,
    • wypisania recepty na stosowane stale leki w związku ze schorzeniem przewlekłym,
    • rutynowego zaświadczenia o stanie zdrowia,
    • skierowania do specjalisty.
  4. W medycznie uzasadnionych przypadkach porada lekarska może być udzielona w miejscu zamieszkania pacjenta.
  5. Pacjent zobowiązany jest przedstawić aktualny dokument ubezpieczenia.
  6. W ramach podstawowej nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej nie ma rejonizacji.
Lokalizacja
Szpital św. Józefa Sp. z o.o. w Mikołowie, ul. Okrzei 27 ( budynek główny, parter)

Harmonogram pracy poradni
  • poniedziałek – piątek: 18.00 – 08.00